לא רק ילדים צריכים לשחק, היתרונות הבולטים במשחקים של מבוגרים

"לא הפסקנו לשחק בגלל שהתבגרנו, התבגרנו בגלל שהפסקנו לשחק" ברנרד שו. היתרונות הבולטים במשחקי קופסה במבוגרים הם רבים ומגוונים החל מיצירתיות ועד שיפור מערכת היחסים המשפחתית והזוגית שלנו, על כך ועוד הרבה יותר תוכלו לקרוא ממש כאן...

לא רק ילדים משחקים, היתרונות הבולטים במשחק של מבוגרים מתוך helpguide מאמרים, בריאות הנפש עצם היותנו מבוגרים, זה לא אומר שהחיים שלנו צריכים להיות רק סביב עבודה. רבים מאיתנו מרוכזים מאד בעבודה ובמשפחה בחיינו העמוסים והמודרניים. ומתוקף כך נוצר מצב בו אין לנו זמן לכיף.

איפשהו בין ילדות לבגרות, הפסקנו להנות. וכשיש לנו זמן פנאי, בדר"כ נבהה בטלוויזיה או במסך אחר. משחק עם בן זוג, חברים, שותפים, חיות וילדים הינה דרך מהנה להפעיל את הדמיון, היצירתיות, לפתח את יכולות פתרון הבעיות שלנו ואף איזון נפשי. משחק יכול להיות השתטות עם חברים, צחוקים עם שותפים בעבודה, התחפשות עם הילדים, משחק הבאה עם הכלב, פנטומימה, רכיבה על אופניים כאשר המטרה הבלעדית הינה להנות.

היתרונות הבולטים במשחק:

הפחתת מתח ע"י שחרור אנדרופינים בגוף, שעשויים אף להפחית כאב.

שיפור תפקוד המוח – שח מט, פאזלים, תשבצים ועוד, מאתגרים את המוח, עוזרים עם בעיות זיכרון ומשפרים את תפקודו.

משפרים יצירתיות – אתה לומד משימה חדשה כאשר היא כיפיית ואתה רגוע.

משחק יכול לעורר גם את הדמיון ולעזור לך לפתור בעיות. משפר יחסים עם אחרים – צחוק וכיף יכול ליצור אמפתיה, חמלה, אמון ואינטימיות. משחק יכול לעזור לך להשתחרר ממצבים מתוחים, לשבור את הקרח עם זרים, ליצור חברויות חדשות ולבנות הצעות עסקיות חדשות.

המשחק משאיר אותך צעיר ואנרגטי – כמו מילותיו של המחזאי ברנרד שו "אנחנו לא מפסיקים לשחק בגלל שאנו התבגרנו, התבגרנו בגלל שהפסקנו לשחק".

משחק יכול לתת לך אנרגיה וחיות ועוזר לך להיות במיטבך.

יחסים – משחק זה אחד הכלים הטובים לשמור את מערכת היחסים רעננה.

משחק מביא שמחה וחיות למערכת היחסים. אפשר גם לשחק משחק תפקידים ולאוורר את כל מה שמפריע במערכת היחסים.

דרך המשחק אנו לומדים לבטוח אחד בשני ולהרגיש בטוחים, לפתוח את עצמינו לאינטימיות ולנסות דברים חדשים. משפר כישורים חברתיים – במשחק כמבוגר את עושה fine tuning (מכוון) למה שלמדת כילד, על הבעה, כבוד, למידה מכישלון וכו'. החלמת "פצעים" רגשיים – כאשר אדם חסר ביטחון משחק עם אדם בעל ביטחון עצמי, יכול להחליף אמונות והתנהגויות שליליות עם אמונות חיוביות.

אתה מתגבר על קשיים כדי להצליח במשחק. משחק בעבודה- עוזר לך לתפקד תחת לחץ, מרענן את המוח והגוף, מעודד עבודת צוות, מעלה אנרגיה ומונח שחיקה, מעודד יצירתיות, עוזר לך להסתכל מנקודת מבט חדשה על בעיות.

משחק עם הילדים שלך – להתגלגל על הריצפה עם הילדים, חשוב גם בשבילך וגם בשבילם. זמן משחק זהו זמן שהילד שלך לומד הכי הרבה, בין אם זה משחק קו-קו או פעוט המשחק בנדמה לי, או ילד המשחק במשחקי לוח, מפתח את הכישורים החברתיים, מעורר את הדמיון, מחכים ומוריד מתח.

זה גם מקרב ביניכם, נותן לכם זמן להתחבר ומחזק את הקשר שלכם. כדי לשחק עם הילד שלך, אתה צריך לקבוע זמן משחק, לתת לו את תשומת הלב המלאה (בלי מסכים ובלי הודעות), רד לגובה העיניים שלו, שמור על מחזוריות, תן לו להנהיג, אל תכריח משחק או תמשוך אותו, שחק במשחק המתאים לרמתו.

למאמר המלא לחצו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

דילוג לתוכן