יתרונות משחקי קופסה מתוך המגזין "family time"

משחקי קופסה הם אחד האמצעים היותר טובים לזמן איכות עם הילדים וחבריהם

דרך המשחק המשותף נפעיל את המוח ונחזק באופן משמעותי את תחושת השייכות שהוא צורך אנושי בסיסי- האדם חותר להיות קרוב לבני אדם אחרים ולקיים איתם קשר בעל משמעות שבמסגרתו יקבל מהם אהדה ואהבה.

אז למה לא לנצל את הזמן הזה לפעילות מהנה?  

מחקרים מראים שמי שמשחק במשחקי קופסה פעמיים בשבוע מגביר את פעילות המוח בין 27-32%!!! נתון מטורף!! 

כידוע, המוח שלנו הינו שריר ככל שנפעיל אותו יותר כך הוא יתחזק. 

והנה עוד כמה סיבות נהדרות לשחק במשחקי קופסה: 

  • שני מחקרים באוניברסיטת ברקלי מצביעים שילדים שמשחקים במשחקי קופסה מפתחים תחושה חזקה יותר של יצירתיות וסקרנות ואלו בהחלט שני הדברים שאנו רוצים שיהיו לילדים שלנו. 
  • המשחק במשחקי קופסה מתאים לכל הגילאים, והוא עושה הרבה יותר מלתרגל את המוח. ד"ר סטיאורט בראון חקר משחק בקרב רוצחים בבית הסוהר, ממחקרו עולה כי הרוצחים דיווחו על חוסר משחק בילדותם. 
  • בנוסף הוא גילה כי אנשים/ ילדים אשר משחקים במשחקי קופסה יצליחו ליצור קשרי חברות בצורה טובה יותר ואף יצליחו לחבר  קורלציות בין הצלחה ופעילות.
  • מחקר נוסף של ד"ר שרה יצחקי, בחן כיצד סטודנטים הצליחו לשבור את הביישנות וקיבלו המון ביטחון עצמי והערכה עצמית והכל דרך משחקי קופסה עם סטודנטים נוספים. 
  • משחקי קופסה ופאזלים יסייעו רבות גם לחולי אלצהיימר, הם יחזקו את תפקודי הזיכרון והשפה.  נראה כי אנשים שישחקו משחקי קופסה לעיתים קרובות יפחיתו את הסיכוי שלהם לחלות במחלת האלצהיימר ב70% !! 
  • משחק במשחקי קופסה יתרום גם לחיזוק התקשורת המילולית, שיתוף, דחיית סיפוקים, שמירה על חוקים, ואינטראקציה מהנה עם אחרים. 
  • משחקי קופסה מחזקים את הריכוז וילמדו את הילדים שלנו כיצד לנצח וכיצד להפסיד. גם דחיית סיפוקים הוא אחד היתרונות למשחוק, ישנם משחקי קופסה אשר המזל יכול להשתנות בשנייה לטוב וגם לרע ואם נמתין עוד מעט הכל עשוי להשתנות. 
  • מחקרים רבים מוכיחים שהמשחק במשחקי קופסה מועילים לכולם מהקטנטנים ועד לקשישים בבתי האבות. מורים, מאמנים, מטפלים משתמשים במשחקי קופסה בשביל להפעיל את המוח ולהצית את הדמיון. 

לסיכום, למשחק במשחקי קופסה יתרונות רבים וחשובים, החל מהתקשורת הבסיסית עם הסובבים אותנו ועד מניעה של מחלות נוראיות כמו האלצהיימר.

אנחנו מזמינות אתכם לפתוח קופסה ולהתחיל לשחק….

הידעת? יש אפילו את יום המשחק הבינלאומי שחל ב30/3!!
יום שיזכיר לנו כמה משחקי קופסה הם מהנים חשובים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים

דילוג לתוכן